İnşaat ve Yapı

Avize Nasıl Takılır?

Tarafından nasiltamiredilir

Avize Nasıl Takılır, Montajı Nasıl Yapılır?

Avize nasıl takılır, Güzel bir ev dekorasyonu için güzel bir avize işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Avize montajını sağlam biçimde takarsanız evinizin dekorasyon anlamında güzelliğini sağlamakla kalmayıp, güvenlik risklerini de ortadan kaldırmış olursunuz.

Bunun için eğer işlemi kendiniz yapacaksanız avize montajını dikkatli bir şekilde yapmanızı öneririz. Avize tavana montaj yapılacağı için merdiven kullanımına da dikkat etmeniz gerekir. Mutlaka aile bireylerinden yada arkadaşlarınızdan merdivenin sabitlenmesi için yardım isteyin.

Avize Montajı

  1. Eğer avize için askı aparatı varsa ölçü alıp askı aparatını monteleyin. Bunun için dübelleri bir çekiç yardımı ile takın, daha sonra tornavida ile sıkın.
  2. Tesisattan gelen farklı renkte kabloyu avizedeki sarı kablo ile bağlayın. Bağlama işleminden sonra kabloların uçlarını bir araya getirin.
  3. Elektrik bandı ile kablolaları bağlayın. Elektrik prizi yazımızda ki mantıkla bu işlemi yapabilirsiniz.
  4. Elektrik tesisatından 3 yerine 2 kablo geliyorsa kahverengi ve mavi kabloyu birbirine bağlayıp tavan da bulunan kahverengi kablo ile birleştirin. Aynı renkte kablolar bulunuyorsa renkleri aynı olan kabloları birleştirin.
  5. Son adıma geldiğimizde avizeyi tavana sıkı bir şekilde sabitleyin.
  6. Vidaları tornavida yardımı ile sıkın.
  7. Daha sonra ampulleri avizeye takın ve test edin.

Avize nasıl takılır yazımız yeterli olmadıysa ve hala bir ustaya ihtiyaç duyuyorsanız, ustası yapsın uygulaması ile bir elektrik ustasından yardım alabilirsiniz.

Yazar hakkında

nasiltamiredilir

Yorum Yaz