Elektrik Tesisatı

Elektrik Süpürgesi Kablo Tamiri Nasıl Yapılır?

Tarafından nasiltamiredilir

Merhaba, elektrik süpürgelerinde ki arızaların en başında gelen kablo kopukluğunu bu yazımızda birlikte tamir edeceğiz.

Elektrik süpürgesi kablo tamiri, elektrik süpürgelerinde ki arızaların en başında gelir ki, bu yazımızda nasıl tamir edileceğini göreceğiz.

Kabloların, üretim yada kullanıcı kaynaklı kopma gibi bir huyu vardır. Neyse ki bu işten anlıyoruz. O zaman işe koyulalım.

Elektrik Süpürgesi Kablo Tamiri

Süpürgemizi prize taktıktan sonra çalıştırıyoruz. Kablosunda kopukluk olan yeri tespit edebilmemiz için başından sonuna kadar eğip büküyoruz. Tabiri caizse mıncıklıyoruz. Bu işlemi yaparken elinize plastik bir eldiven takılmanız şiddetle tavsiye edilir. Hangi tamiri yaparsanız yapın güvenlik tedbirlerinizi muhakkak alın. Güvenlik her şeyden önce gelir.

Kopmuş olan kısmı tespit ettikten sonra süpürgenizi kapatarak, fişi pirizden çıkarın. Genelde firmaların tercihi yıldız başlı vida olduğundan, tercihlerine saygı duyarak bizde yıldız uçlu torna vidamızı elimize alıyoruz. Üzerinde bulanan tüm vidaları söküyoruz. Kablonun motor kısmına gelen uçlarını ayırıyoruz. Kablonun kopuk yada kaçak olan kısmına kadar kablo soyma işlemi yaptıktan sonra üretimde olduğu gibi açık uçlu haline geri getiriyoruz. Motor kısmından ayırdığımız şekilde aynen yerlerine birleştiriyoruz. Yukarıda bahsedilen ve yapılan tüm işlemler için güvenlik tedbirlerini aldığınızdan ve fişin prize takılı olmadığını kesinlikle kontrol edin.

Şimdi tüm parçaların yerine oturduğundan emin olduktan sonra kapağı kapatabiliriz. Kapağı kapattıktan sonra fişimizi takıp süpürgemizi çalıştırabiliriz. Geçmiş olsun.

Eğer hala bir ustaya ihtiyaç duyuyorsanız, ustası yapsın uygulaması ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Yazar hakkında

nasiltamiredilir

Yorum Yaz

Yorum Yap