Tekstil

Jean Pantolon Düğmesi Nasıl Tamir Edilir ?

Tarafından nasiltamiredilir

Jean pantolon düğmesi nasıl tamir edilir, jean pantolonlarının en büyük dertlerinden biri olan ve yırtılmadan sonra gelen düğme kopmalarıdır. Olmadık yerlerde başınıza gelebilecek böyle bir durumdan nasıl kurtulacağımıza bakalım. Bu yazımızda kopan kot jean pantolon düğmesi adına ne derseniz deyin nasıl tamir edeceğimizi anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle bilindik markalar başta olmak üzere pek çok jean pantolon markası, jean pantolon düğmesini pantolonun cebine veya kılçıkla beline bel ve fermuar yerindeki düğmeleri iliştirir. Bu da firmaların bizi ne kadar çok düşündüğünü göstermez tabi ama zor durumdan kurmaya yeter. Şimdi gelelim düğmeyi nasıl tamir edeceğimize.

Yedek olarak konulan bu pantolon düğmesinin en büyüğünü yani bel kısmındaki düğmeyi, çivisiyle arkadan birleştiriyoruz. Jean pantolonun kopan düğmesi yerine önden düğmeyi arkadan çivisini yerleştiriyoruz. Kumaşın arkasından düğmenin çivisini, karşılık gelecek şekilde birleştiriyoruz. Varsa çekiç, yoksa sert ama elinize vurmayacak kadar küçük bir nesne ile düğmenin ön tarafından sert bir kaç darbe ile vurarak düğmeyi yerine oturtarak pantolonunuzun düğmesini tamir edebilirsiniz. Düğmenin vurduğunuz kısmının zarar görmemesini istiyorsanız, bir bez parçası koyarak düğmenin zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Eğer dışarıdaysanız ve durum çok acil ise en yakın marketten bir yapıştırıcı alarak yapıştırabilirsiniz. Paket lastiği veya kısa bir ip de bu sorundan kurtulmanızı sağlabilir.

Eğer hala yardıma ihtiyacınız varsa ustası yapsın uygulamasından destek alabilirsiniz.

Review Score
  • Performance
  • Design
  • Flexibility
  • Durability
4.3

Yazar hakkında

nasiltamiredilir

Yorum Yaz