Su tesisatı

Klozet rezervuarı nasıl sökülür

klozet rezervuar
Tarafından nasiltamiredilir

Klozet rezervuarı ve aksesuarı ne kadar dayanıklı olursa olsun, içerisinde su bulunduğundan zamanla kullanıma engel bazı sorunlar çıkarmaktadır. Bu yazımızda klozet rezervuarı nasıl tamir edilir birlikte görelim. Yazımız, örnek olması açısından seramik rezervuar baz alınarak kaleme alınsa da plastik olan tuvalet rezervuarı da hemen hemen aynı özellikleri taşıdığından dolayı işlemde zorluk yaşanmayacaktır.

Seramik ve plastik rezervuarlar görüntü itibari ile birbirinden ayrılsa da içinde bulunan şamandıra ve aksesuarlar birebir aynıdır. Bazen firmaya göre değişkenlik gösterebilir. Bu gözünüzü korkutmasın. Çünkü bütün parçaların işlevleri aynıdır.

Öncelikle su tesisatınızı ana vanadan kapatın. Klozet ve rezervuarın tesisat bağlantılarını çıkarın. Klozetin üst kısmında bulunan rezervuarın, klozete bağlı bulunan kısmında ki vidalarını gevşeterek sökme işlemine başlayın.

Vidalarını söktügünüz rezervuarı klozetten yukarı kaldırarak ayırın. Rezervuar içinde ki şamandırayı, alt kısmında bulunan plastik somunu gevşeterek çıkarın. Bu işlem ile şamandırayı rezervuardan ayırmış olacağız. Yeni şamandırayı çıkardığınız şekilde yerine takabilirsiniz.

Yine rezervuarın altında biraz daha yan kısımlarda bulunan musluk bağlantısını deforme olmuş sa değiştirin.

Şamandıra bağlantılarını yaptıktan sonra, tesisat bağlantılarını yeniden yapın. Rezervuarı yerine oturtmadan önce deneme amaçlı olarak suyla doldurun ve test edin.

Her şey yerli yerinde ise klozet rezervuarı bağlantılarını yapın ve sağlamlaştırın.

Hepsi bu kadar.

Bütün işlemleri eksiksiz yaptınız ama hala desteğe ihtiyaç duyuyorsanız, ustası yapsın uygulaması ile bir usta çağırabilirsiniz.

Yazar hakkında

nasiltamiredilir

Yorum Yaz