Doğalgaz Tesisat Su tesisatı

Kombi devir daim pompası nasıl tamir edilir?

Tarafından nasiltamiredilir

Pompa arızasında; kombide su akıntısı, ses yapma, peteklerin çalışmama, uzakta kalan peteklerin ısınmama, peteklerin az ısınma, çift eşanjörlü kombilerde sıcak su sorunu yaşanabilir.

Kombi Devir Daim Pompa Arızası Nasıl Anlaşılır?

Kombi devir daim pompası arızası; su akıntısı, ses yapma, peteklerin çalışmaması, uzakta kalan peteklerin ısınmaması, peteklerin az ısınma gibi sorunlar görüldüğünde kombi devir daim pompasının arızalandığı söylenebilir. Bu ve buna benzer her sorun kombi devir daim pompası arızasını göstermese de şüphe etmenize yeterlidir. Isınma da yada sıcak su kullanımına bağlı birden fazla sorun varsa vakit kaybetmeden bir tesisat ustası veya kombi ustasını çağırmanız gerektiğini unutmayın.

Genellikle kalorifer peteklerinin üst kısımlarının soğuması ile başlayan, daha sonra peteklerin sırayla ısınmaması kombi pompa arızanın başlamış olduğuna işaret etmektedir. Her ne kadar bu sorunlar kombi pompasında görülse de kesin nedeni devir daim pompası denilemez.

Kombi parçaları satan doğal gaz tesisatçılarından yada alışveriş sitelerinden sipariş vererek kombi pompasını temin edebilir, kombi tamir videolarını izleyerek değişimini yapabilirsiniz.

Kombide Pompa Tamir Edilebilir mi?

Bu tamamen parçanın arıza durumuna bağlı olarak değişebilmektedir. Pompanın tamiri gerektirmiyor ise tamir işlemi yapılamaz. Tamir edilebilecek bir arıza meydana gelmiş ise tamir işlemi de uzman ekipler tarafından yapılabilir. Uygulama genelde kullanıcı isteğine ve parçanın arıza durumuna göre değişmektedir.

Eğer hala bir ustaya ihtiyaç duyuyorsanız ustası yapsın uygulaması ile usta çağırabilirsiniz.

Pompa Tamirinin Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

  • Pompa tamiri, değişim fiyatına göre daha ucuzdur.
  • Pompa tamiri işlemi, değişim işlemi gibi 1 yıl garantilidir.

Yazar hakkında

nasiltamiredilir

Yorum Yaz