Su tesisatı

Su Borusu Tamiri Nasıl Yapılır?

patlayan su borusu nasıl tamir edilir
Tarafından nasiltamiredilir

Patlayan Su Borusu Tamiri nasıl yapılır?

Su borusu tamiri yeri tespit edilmediği zaman oldukça riskli bir hal alabilmektedir. Su borusu patladıktan sonra genellikle alt kata veya duvara sızıntı şeklinde akan su zaman içerisinde binayı çürütmeye başlar. Bu nedenle de arıza tespitinin yapılması oldukça önemli ve gereklidir.

Patlak su borusu nasıl tamir edilir?

Patlayan su borusu tamiri deneyimli ustalar tarafından değiştirilmeli yada tamir edilmelidir. Eğer ustanın deneyim konusunda bilgi ve yetersizliği bulunuyorsa ne yazık ki, tamir işlemlerinden kısa bir süre sonra yine aynı yerden sızıntı vermeye başlayacaktır.

Bu işlemler gerektiği zaman kırma ve tamir yapma işlemleri olduğu için bir kereliğe mahsus olarak yapılması önemlidir. Sürekli duvarların kırılması ev ve iş yeri sahiplerine maddi kayıplar yaşatmaktadır.

Bu nedenle böyle zor işlerinizde yapılması gereken tek şey deneyimli bu işi bilen biri ile çalışmaktır. Beklenmeyen bir durum ile karşılaştığınızda patlamış olan su borularınızın tamir edilmesi, onarılması ve tesisat sisteminizin yeniden düzenlenmesi için güvenilir ustaları tercih etmeniz fayda sağlar.

Patlayan Su Borusunun Yer Tespiti ve Tamir İşlemleri

Patlayan borularınız da çağırdığınız su tesisat ustası, evdeki su kaçağı işlemlerinde öncelikli olarak patlayan borunun yerini tespit etmektedir.

Tespit işlemi bittikten sonra ilgili yer kırılır. Su kaçağı bulma cihazı bu aşamada oldukça işe yarar. Hem cihazlar hem de servis yetkilileri yardımı ile kırılan yerdeki boru değiştirilir veya onarılır. Bir daha aynı yerden patlamayacak şekilde kaynak yapılır. 

Su basıncı uygulanır. Basınca dayanıklı bir tamirat işlemi gerçekleşmiş ise kırılan yer yeniden onarılarak duvar tamir edilir. Ardından badana ve boya işlemleri yapılarak işlem tamamlanır.

Eğer bir ustaya ihtiyacınız var ise ustası yapsın uygulaması ile usta çağırabilirsiniz.

Yazar hakkında

nasiltamiredilir

Yorum Yaz

1 Yorum