Teknoloji

Windows 7 Format Nasıl Atılır?

Tarafından nasiltamiredilir

Windows un Windows 7 ye desteği kesilmiş olsa da hala kullanmak isteyenler için kaynak niteliğindedir.

Windows 7 format işlemi için windows un içinde barındırdığı geri yükleme ve sıfırlama işlemleri sayesinde format atmaya gerek kalmadan bilgisayarınızı temizleyebilir, virüslerden kurtarabilirsiniz.

Bilgisayarınızı sıfırlayın

Windows 7 format için Denetim masasını kullanabileceğiniz gibi başlat menüsünden ayarlar, bilgisayar ayarlarını değiştir bölümünden güncelleme ve kurtarma sekmesini tıklayın.

Kurtarma sekmesinde her şeyi kaldır ve windows u yeniden yükle seçeneklerinden istediğinizi seçerek devam edin ve ekrana gelen yönergeleri takip edin. Her şeyi kaldır seçeneği bilgisayarınızı sıfırladığı gibi windows u yeniden yükle seçeneği dosyalarınıza zarar vermeden windows un yeniden kurulmasını sağlamaktadır.

Dosyalarınız etkilenmeden bilgisayarınızı yenileyin.

Yukarıda belirtilen işlemleri sırasıyla tekrar edin. Kurtarma bölümünde dosyalarınız etkilenmeden bilgisayarınızı yenileyin seçeneğini seçerek yönergeleri uygulayın. Bu işlem bilgisayarınızı sıfırlar ancak mevcut program ve dosyalarınızı koruma altına alır. Dosyalarınızın ve programlarınızın zarar görmeden tekrar kullanımı için ideal yöntemdir.

Windows 7 format ile Geçmişteki bir duruma geri yükleme

Aynı işlemleri uygulayarak kurtarma bölümünde sistem geri yükleme seçeneğini seçin. Gelen yönergeleri uygulayın. Burada önemli olan kısım windows un en son ne zaman geri yükleme noktası oluşturduğu yada sizin sistem geri yükleme seçeneğini aktif etmiş olmanızdır. Çünkü geri yükleme için orada windows a bir tarih belirtmeniz gerekiyor. Eğer geri yükleme noktası oluşturmadı iseniz, yukarıdaki seçeneklerden başka çareniz kalmayacaktır.

Eğer hala desteğe ihtiyaç duyuyorsanız ustası yapsın uygulaması ile bir bilgisayar tamircisinden yardım alabilirsiniz.

Yazar hakkında

nasiltamiredilir

Yorum Yaz