Tekstil

Yırtık Pantolon Nasıl Tamir Edilir?

Tarafından nasiltamiredilir

Kot pantolon nasıl yapılır tamir? Derseniz bu yazımız tam size göre. Bazı pantolonlarımızı çok severiz ve sıklıkla onları giymeyi tercih ederiz. Bu yüzden fazla giymekten ara kısımları ezilir, yıpranır ve hatta yırtılır.

Yırtık pantolon tamiri – Kot pantolon nasıl tamir edilir? Derseniz bu yazımız tam size göre. Bazı pantolonlarımızı çok severiz bu yüzden fazla giymekten ara kısımları ezilir, yıpranır ve hatta yırtılır. Çok sevdiğimiz için atmaya da kıyamayız. Bugün ki yazımızda yırtılan kotlar nasıl tamir edilir, eski pantolonlarınız yada kotlarınız nasıl tamir edilir anlatmaya çalışacağız. Pantolon düğmesi nasıl çakılır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Malzemeler

  • Yırtık pantolon yada yıtık jean pantolon ve yama için kumaş
  • Kumaş yapıştırıcı
  • Dikiş makinesi

Bacak arası veya dizi yırtılan pantolonlarınızı çöpe gitmekten kurtaralım.

Kot pantolonun yırtılan kısımı kadar bir kağıda ölçü alın. Bu işlemi uçan kalemle veya sabun yardımı ile yapabilirsiniz. Kumaş tersinden işleneceği için koyu renk olmayan tükenmez kalem de işinizi görebilir. Yama yapacağınız kumaşa bastırmadan çok hafif çizikler atabilirsiniz. Yırtılan kısımın etrafında dikiş çizgisini sökün. Kot pantolonu ters çevirin.

Yırtık jean pantolon un iç tarafına, kumaşın yapıştırıcı sürdüğünüz, yapışkanlı kumaş ile yapıştırın ve ütüleyin. Ütünün aşırı ısınmadığından emin olun yoksa yapışkan kağıdın etkisi kaybolabilir. Dikiş makinesi ile paralel çizgiler halinde kot üzerine dikiş atın. Sabun yada tebeşir kullanarak kot pantolonun yırtık kısmını işaretleyin.

Söktüğünüz orta kısmın bitiş dikişini tekrar dikin. Ve yırtık pantolon yada kot pantolonunuz hazır.

Yırtık pantolon nasıl tamir edilir yazımız yeterli gelmediyse videoyu izleyebilir yada ustası yapsın uygulaması ile pantolonunuzu tamir ettirebilirsiniz.

Kaynak Yorumları
  • Performans
  • Design
  • Flexibility
  • Durability
3.5

Yazar hakkında

nasiltamiredilir

Yorum Yaz